תמ"א 38 ופינוי בינוי

התחדשות עירונית, תמ"א 38  "ופינוי בינוי" מהווים את הדרך האופטימלית להשתדרג ברמת החיים מבלי "לשבור חסכונות" או לקחת הלוואות.

פנייה והתקשרות עימנו, היא הפתרון האידיאלי להתחדש ולהשתדרג בדירה חדשה בבניין בעל מראה סביבתי חדש, הבנוי בסטנדרטים גבוהים תוך עמידה בכל התקנים החדשים הקיימים.

העלות המלאה של הפרוייקט נעשית בסגנון "תן וקח", חברתנו תבצע את הפרויקט ללא עלות מצד הדיירים, בביטחון מלא ובערבויות ביצוע מתאימות, תמורת זכויות המגיעות לבניין ע"פ תכנית בניין ערים וע"פ תמ"א 38, כאשר זכויות אלו ישמשו לבניית דירות שיממנו את עלות הפרויקט.

מהותה של תמ"א 38 ופינוי הבינוי

מדינת ישראל ממוקמת באזור פעיל מאוד מבחינה סיסמית, ונמצאת לפיכך בסיכון גבוה לרעידות אדמה.

אחת הדרכים להתמודדות עם מבנים שנבנו טרם החלת תקן לעמידות מבנים הנדסיים ברעידות אדמה (ת"י 413) היא "תכנית מתאר ארצית לחיזוק מבנים קיימים בפני רעידות אדמה"

כמה עובדות יסוד לגבי תמ"א 38:

– תמ"א 38 מעודדת חיזוק מבנים שהוצא היתר בנייה בעבורם לפני שנת 1980 להגברת עמידותם מפני רעידות אדמה. לאחר שנה זו נבנו המבנים בהתאם לתקן הישראלי 413 לעמידות מפני רעידות אדמה.

– תמ"א 38 כוללת אמצעים לעידוד ביצוע החיזוק על ידי תוספות זכויות בנייה (תוספת יחידות דיור חדשות והרחבת דירות קיימות), על ידי הנחות מיסוי ועל ידי קיצור הליכים סטטוטוריים. הרווחים ממכירת הדירות החדשות ממנים (חלקית לפחות) את חיזוק המבנה. תמ"א 38 חלה בעיקר על מבנים בני 3 קומות לפחות

– התכנית נועדה להתמודד עם בעיה מרכזית העומדת בפני בעלי דירות בבתים משותפים ישנים, שהנה הוצאה כספית גבוהה מאוד הנדרשת ,בכפוף לתקנות ,במטרה לחזק  ולהגן על הבניינים במקרה של רעידות אדמה.
תכנית זו נועדה לחזק את כלל המבנים נגד רעידות אדמה אשר תוכננו טרם שנת 1980.

 

פעילות החברה בתחום פרוייקט תמ"א 38

עם הסדרתה, כאמור, בחוק של ההתחדשות עירונית, במטרה לעודד חיזוק בניינים ישנים נגד רעידות אדמה, הקמנו צוות מומחים בתחום, המורכב מאדריכלים, מהנדסים, עורכי דין, שמאים וכלכלנים.

הצלחתם של צוות המומחים היא להעניק ייעוץ לדיירים בתמ"א 38, להיות אמונים על קידום פרויקטים של תמ"א 38 ביד רחבה ככול הניתן, בניין חדש ומפואר, דירה חדשה או משודרגת, באם הבניין בחיזוק ,ובתמורה לקבל מיצוי זכויות חדשות שיהפכו לדירות.

משרדנו מעניק חבילת שירותים בתחום הפינוי בינוי, תמ"א 38 והתחדשות עירונית.

אנו יוזמים פרוייקטים בתחום, מקדמים פרוייקטים של רישוי והנדסה ,תוך קיצורי זמנים משמעותים תוך שקיפות מלאה, אמינות, מקצועיות ומתן שירות ברמה הגבוהה ביותר.

בנוסף, אנו מייעצים ומלווים יזמים, חברות בנייה, אדריכלים, משרדי עורכי דין, קרנות נדל"ן וועדי בתים, משלב הבדיקה הראשונית ועד לסיומו של הפרוייקט.

לתיאום פגישת ייעוץ מקצועית חייגו 052-3339566 או השאר פרטים: